Úvod » Jezdecká přípravka včetně zimní sezóny.
Jezdecká přípravka.
publikováno 19.03.2011 (aktualizováno 17.04.2023)
Každoročně duben-červen, srpen-listopad nebo podle počasí.
JEZDECKÁ PŘÍPRAVKA
Skalický dvůr a jeho jezdecký klub nabízí jezdeckou přípravku pro děti od 6-ti let. Je možno přijmout i děti mladší 6-ti let nebo děti i s rodiči ale to je již věcí konkrétní dohody.
V jednotlivých výukových lekcích přípravky probíhá pozvolné seznamování dítěte s koněm, péčí a dalšími vědomosti kolem něj a v každé lekci i jezdecký výcvik. Takto nabyté zkušenosti využijí v budoucnu, až jim fyzické možnosti umožní klasický jezdecký trenink nebo se budou chtít na koni někde jen projet. Děti se naučí koně vyčistit, nakrmit, postarat se o něj, seznámí se trochu s jeho anatomií a to hlavní, naučí se jej ovládat tak, aby poslouchal on je a ne oni jeho. V současnosti se hodně setkáváme s přáním lidí různého věku, kteří by si chtěli na koních vyjet do přírody, ovládat jej ale neumí a neuvědomují si, že kůň je jen zvíře, které se může leknout či splašit což může mít fatální následky. Vzhledem k tomu, že malé děti jsou daleko učenlivější a mají přirozený cit pro pohyb koně, je daleko lepší jim základy jeho ovládání dát co nejdříve, aby si později v takových situacích věděli rady a nebezpečným situacím uměli předcházet.
Dětem se po celou dobu lekce ndividuálně věnují zkušení instruktoři a velmi spolehliví koně zvyklí na takto malé jezdce i ošetřovatele. U prvních lekcí, zvláště pak u nejmenších účastníků, doporučujeme přítomnost některého z rodičů aby mohli, pokud dítě projeví strach z koně - on je to přece jen velký tvor a vypadá jinak než v pohádkách, absolvovat první okamžiky a jízdu spolu. Samozřejmostí v přípravce je zvláštní zřetel na bezpečnost dítěte a námi poskytnuté ochranné pomůcky, jako homologovaná přilba a bezpečnostní vesta.
Přípravku lze navštěvovat buď pravidelnou docházkou v určité dny, a to jednou nebo dvakrát týdně, nebo jako individuální lekce vždy po předchozí domluvě s námi. Děti z přípravky se stávají členy klubu a náleží jim z toho vyplývající práva a slevy, například na "Léto na koních", v zimním období mají k dispozici jezdecký kroužek.
Vzhledem k inflaci a s ní spojenému, více než dvojnásobnému zvýšení cen krmiva, musíme cenu pro sezónu 2023 upravit na 500,-Kč / lekce.
Cena lekcí: 1 hodina
Individuální výcviková lekce 500,-Kč
Náplň lekce: cca 15min.teorie, 45min.jezd.výcvik.
Kontaktní osoba: Kamila Adámková +420602540381
Komentáře
Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.



Už se těším až se sestřenkou tu půjdem už se nemůžu dočkat!
