Úvod » Léto na koních

Léto na koních 2023-22 ročník

publikováno 17.10.2022 (aktualizováno 07.08.2023)

"Léto na na koních" je určeno všem, kteří mají zájem o jízdu na koních, ať začátečníků tak pokročilých, bez jakéhokoliv omezení. Je krokem k řádnému nebo dočasnému členství v našem sportovním klubu. Rozdělení do dvou kategorií si určují po konzultaci s námi sami účastníci či jejich rodiče. Liší se intenzitou jezdeckého výcviku.

Kapacita prvních tří turnusů je 22 osob bez ohledu na obsazenost ubytovacích míst, ve čtvrtém 20 a v mimořádnéhm turnusu 18. Vzhledem k velké obsazenosti doporučujeme místo rezervovat co nejdříve!!!  

První kategorie - určena těm, kdo chtějí být u koní a trochu se povozit. Náplní jsou krátké procházky na koni vedeném vodičem. Kurzisté si osvojují pohyb koně, přičemž se naučí uplatňovat základní pomůcky k jeho ovládání, nejedná se však o klasický jezdecký výcvik. Jezdí se zpravidla každý den v kratších časových úsecích.

Druhá kategorie - pro ty, kdo se chtějí stát jezdci se vším, co k tomu patří, ať zkušené, či nezkušené. Výcvik je prováděn každý den, jedno či dvoufázově, případně dle individuální dohody s účastníkem v rozsahu devíti tréninkových jednotek, které jsou voleny co do délky, obsahu a zaměření s ohledem na to, co již účastníci zvládají, jejich znalosti a zkušenosti. Je nutno si ale uvědomit, že tréninkem není jen samotná jízda na koni, ale i teoretická a fyzická příprava na ni.

Mimo samotnou jízdu na koních je v obou kategoriích prováděno i seznámení se s základní anatomií koně pro pochopení významu pobídek a pomůcek, nauka o výstroji a péči o koně, peče o ustájení, výběhové plochy a jízdárny, to vše v teoretické i praktické rovině, včetně kurzu první pomoci. O volný čas účastníků je v závislosti na počasí postaráno formou doprovodného varabilního programu (např. lukostřelba, Miss kůň, hry, soutěže, táborák...). Pro případ chladného počasí máme k dispozici krbem vytápěnou klubovnu. Fotografie a videa z kurzu jsou průběžně ukládána na Rajče.cz., odkazy ke stažení umístěny na těchto stránkách, přístupové údaje k nim jsou na nástěnce jídelního stanu, případně zašleme emailem. 

Termíny: První čtyři týdny o letních prázdninách, v případě potřeby přidáváme pátý, mimořádný(viz rozpis níže). V mimořádném turnusu neplatí žádné slevy a je pouze pro 2.kategorii!!! Nástup vždy v neděli odpoledne (mezi 14.00-16.00 h.), konec turnusu v sobotu dopoledne (možnost spojit více týdnů bez nutnosti odjezdu domů, tuto variantu je však nutno předem dohodnout a přizpůsobit vzhledem k věku a samostatnosti účastníků. Mezi turnusy není zajištěn program, provádí se úklid a údržba areálu). 

Místo konání: Skalice u Frýdku-Místku

Ubytování: Chatka 1 - čtyřmístná unimo buňka, Chatka 2 - pětimístná maringotka, Chatka 3 - šestimístná maringotka(v případě požadavku u skupin až sedmimístná), 4x obytný karavan. Nutno mít vlastní přikrývku(spací pytel, peřinu, deku) a podhlavník, ubytování není v letním období vytápěno.  Vše vybaveno  elektřinou, wi-fi a venkovními  přístřešky s posezením, v případě velmi chladného počasí se dá přitopit. K dispozici jsou: v hlavní budově 3x WC, 2x samostatný sprchovací kout,  1x sprcha venkovním sprchovém boxu,  3x venkovní umývadlo s pitnou vodou, dále klubový bufet, venkovní ohniště, posezení, houpačky. Vyhrazujeme si právo přeobsazovat ubytovací prostory podle věkových kategorií a společně přihlášených. 

Strava: minimálně 5x denně, pitný režim – termosy s teplým a studeným nápojem

Věk: bez omezení, dítě samostatné nebo v doprovodu rodiče - po tel. dohodě upřesníme.

Cena(Uvedené ceny jsou předběžné, kalkulované dle nákladů ročníku 2022 a z cen v lednu 2023. Vzhledem k neustálému vývoji inflace a tím vstupních nákladů se mohou ještě změnit. Konečná částka bude stanovena do 15.června 2023,  podle vývoje cen a tím předpokládaných nákladů).

- první kategorie:   7000,-

- druhá kategorie:  7500,-

 Dlouhodobí členové pravidelné klubové přípravky a účastníci Léta na koních 2022 mají v jednom z prvních čtyř turnusů nárok na slevu ve výši 500,-Kč

V chatce 2., karavanech 2. a 3. jsou instalovány lednice, které je možno za poplatek 500,-Kč/týden/ubytovací prostor na přání zapojit a používat pro vlastní potřeby(energetická krize dopadá i na nás).

Požadavky na speciální stravu nebo péči je nutno projednat předem, nejlépe hned při přihlášení na kurz. Cena se zvyšuje dle nákladů. Veganskou stravu nejsme schopni zajistit!!!

Upozorňujeme, že "Léto na koních" není tábor ani zotavovací akce, jedná se o sportovní výcvik a platba je řádným členským příspěvkem spolku. Zahrnuje roční členství v klubu a náklady spojené s kurzem. Účastník kurzu se stává členem SKSD do počátku "Léta na koních" v následujícím roce, má právo se účastnit klubových akcí, vztahuje se na něj úrazové pojištění ČUS. Pozor, netýká se pravidelných lekcí v rámci klubové přípravky, které jsou jiným druhem členství.

-Výbava na jezdecký kurz: oblečení do přírody, pevné boty, pláštěnka, pokrývka hlavy (klobouk, čepice s kšiltem), plavky, spacák nebo teplá přikrývka, polštář, baterka, repelent!!!, opalovací krém, hygienické potřeby, hrnek, uzavíratelná láhev na nápoj.
Na koně: kdo má jezdeckou výbavu (z hygienických důvodů nutná vlastní jezdecká nebo cyklistická přilba), gumové holínky nebo boty s rovnou podrážkou, tepláky (elasťáky).
Doporučujeme mít sebou nějakou finanční hotovost. V rámci programu může být podle počasí i výlet s návštěvou občerstvení, k dispzici je klubový bufet s čepovanou kofolou, nápoji a pochutinami. Obden jezdíme do města na nákup, takže pokud budou účastníci cokoliv potřebovat, lze jim to dokoupit. 
Rodičům doporučujeme zvážit zda je nutné, aby malé děti měly sebou mobilní telefony. Podle zkušeností u nich neustálý kontakt s rodiči povzbuzuje stesk, závislost a touhu "jet domů", dost často vede až předstírání různých neduhů.  V nutných případech je účastníkům umožněno volání domů z klubových telefonů.  

Platby: – rezervační poplatek(zálohu) ve výši 500,-Kč/ osobu/ týden je nutno zaplatit co nejdříve. Přihláška bez zaplacené zálohy je brána pouze jako předběžná a nezajšťuje nárok na místo v kurzu. V případě naplnění požadovaného ubytování či kapacity, bude bez upozornění z naší strany vyřazena a předběžně přihlášená osoba nahrazena jiným zájemcem. K definitivnímu zajištění místa na Létu na koních dochází až zaplacením zálohy. 

Platby je možné provádět buď v hotovosti nebo na účet Komerční banky a.s., číslo 107-9282440207/0100 , variabilní symbol=rodné číslo kurzisty, do zprávy pro příjemce uvést jméno a příjmení účastníka. Doplatky na účet provádějte tak, aby nám byly připsány nejpozději v den nástupu na kurz. Za skupiny nebo sourozence plaťte jedním příkazem, variabilní symbol jedno z r.č. uvedených v přihlášce. Doplatky v hotovosti se provádějí při nástupu na kurz. Na kurzy lze čerpat příspěvky některých zdravotních pojišťoven dle jejich dispozic nebo zaměstnavatelů. Potvrzení o přijetí platby poskytujeme na vyžádání.

Přihláška ke stažení: /webs/s/skalickydvur/usr_files/file/P%C5%99ihl%C3%A1%C5%A1ka%20%202023.docx

Podání přihlášky preferujeme ve formátu MS Word(ne pdf. a jpg.) podpis zákonného zástupce se provádí při nástupu na kurz.

Z důvodu GDPR zde již neuveřejňujeme jména účastníků, informace e-mailem nebo telefonicky. 

1.turnus-2.7.-8.7.2023 

foto zde:       https://rajce.net/album/SNex4HHO69sfTkeq

instruktorky: https://www.rajce.net/a18581584

V běhu.

2.turnus -9.7.-15.7.2023 

foto zde:  https://www.rajce.idnes.cz/album/9hZ0c4IxVCO2hruZ

 

3.turnus 16.7.-22.7.2023 

foto zde: https://www.rajce.idnes.cz/album/ihWoiWNWh0CCn2s7

 

4.turnus 23.7.-29.7.2023 

foto zde: https://www.rajce.idnes.cz/album/B1f9QRDWiREZ90fH

5. mimořádný turnus 30.7.- 5.8.2023  

foto zde:  https://www.rajce.idnes.cz/album/BTPxbnNyqDR713JR

 

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

Léto na koních 2024
Připravujeme přihlašovací pokyny, zveřejněny zde budou do konce října 2023

Kalendář akcí

« 10 / 2023 »
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejbližší akce


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace