Úvod » Prázdninový pobyt pro kluky(nejen).

Škola Robinsonů alias jak přežít v přírodě...

publikováno 23.01.2018 (aktualizováno 05.08.2018)

Trochu army, trochu woodcraft, trochu fantasy...

Po 16 letech, v kterých jsme pořádali pouze kurzy jízdy na koních, jsme se rozhodli rozšířit nabídku. Měli jsme k tomu několik důvodů.  Prvním z nich je. že se "Léto na koních" stalo povětšinou dámskou záležitostí. Chtěli bychom docílit toho, aby se u nás konalo i něco, co bude zaměřeno opačně nebo aspoň vyváženě.

Druhým důvodem je, že někteří z nás se přežitím v přírodě dlouhodobě zabývají, a proč nespojit příjemné s užitečným? Navíc tyto techniky, postupy a znalosti jsou snadno využitelné i v každodenním životě, a dělají z kluků muže, takže je rádi předáme dál. 

Třetím, dá se říct hlavním důvodem pak je, že si nemůžeme nevšimnout, jak je dnešní mládež zaměřená na virtuální svět a realita ji uniká. Ne, že bychom tvrdili, že je to vyloženě špatné. Považujeme imaginární světy za důležité pro rozvoj zdravé a kreativní mysli. Ovšem nikoli v případě, kdy se virtuální svět smrskne na jednu obrazovku a jednu klávesnici před ni. Třetím důvodem tedy je, že bychom chtěli současné mladé generaci nabídnout alternativu, pokusit se ji vytáhnout do přírody a ukázat, že se dá bavit i jinak

O co tedy opravdu půjde? V rámci osmi dnů se pokusíme zábavnou a bezpečnou formou vštěpit účastníkům paletu znalostí a dovedností. Mimo jiné to bude i "woodcraft", aby příroda zůstala přírodou i pro příští generace, jak si v ní obstarat přístřeší, jídlo, vodu a oheň, neztratit a nezranit se, neničit své okolí. Naučíme je, jak střílet z luků a kuší a jak si je i vyrobit. Dále se naučí základy ovládání koně, čtyřkolky a automobilu tak, aby je v případě nouze byli schopni použít. Protože přežití není jen pobyt v lese, v plánu je rovněž zdravověda, kdy budeme vyučovat základy první pomoci, metody dekontaminace vody a potravin, ochranu zdraví před škodlivými vlivy a teoretickou přípravu pro případy akutního ohrožení. Teoreticky je seznámíme se záchranářskou prací, v čemž nám pomohou členové HZS. V průběhu kurzu bude probíhat tematická celotýdenní hra, při které bude procvičovaná lstivost, schopnost predikce a plánování, stejně jako rozumové a paměťové schopnosti. Ne každý bude potřebovat někdy v lese přečkat nouzově noc ale například orientace v mapách, používání GPS souřadnic nebo ochrana zdraví ve znečištěném prostředí, to jsou věci, které skutečně lze aplikovat v každodenním životě. Věříme proto, že náš kurz bude pro děti přínosným a aktivně stráveným časem a že je budeme do rukou rodičů vracet spokojené.    

2018 - fotky: https://skalickadvur.rajce.idnes.cz/Robinsoni_2018/

 

Přihlášení a informace na adresách milan.adamek@seznam.cz,  kurzpreziti@email.cz nebo telefonicky 602708697 a 602540381

                           Platby – rezervační poplatky(zálohy) ve výši 500,-Kč/ osobu/ turnus je nutno platit spolu s podáním přihlášky. Přihláška bez této platby je brána pouze jako předběžná a v případě naplnění požadovaného ubytování či kapacity kurzu bude bez upozornění vyřazena. Platby je možné provádět buď v hotovosti (nejpozději v den nástupu na kurz) nebo na účet Komerční banky a.s., číslo 107-9282440207/0100 , variabilní symbol=rodné číslo kurzisty, popř. do zprávy pro příjemce uvést jméno a příjmení účastníka u skupin nebo sourozenců plaťte jedním příkazem s avízem variabilního symbolu na přihlášce. Na kurzy lze čerpat příspěvky některých zdravotních pojišťoven dle jejich dispozic nebo zaměstnavatelů.                                                                                                                           

facebook.com       vybrali.sme.sk vybrali.sme

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

Jezdecká přípravka.
Výuka základů jízdy na koni a péči o něj pro děti od cca 6 let.

Kalendář akcí

« 12 / 2018 »
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce

Počasí

Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj
Dnes: -4°/-2°C
Vítr: 24 km/h NE

Ne

-4°/-2°C

Po

-4°/1°C

Út

-5°/2°C

St

-3°/2°C
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace